Indywidualny projekt domu
Dlaczego indywidualny projekt domu jest rozwiązaniem, którego szukasz? Doskonale wiemy, że nasi Klienci oczekują często czegoś bardziej spersonalizowanego, niż gotowy plan. Z tego względu, z myślą o osobach, dla których liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też charakter odpowiadający oczekiwaniom w najdrobniejszym detalu, przygotowaliśmy ofertę pozwalającą zwizualizować Twoje wyobrażenia wymarzonego domu.
Indywidualny projekt budynku mieszkalnego, czy to jednorodzinnego, czy wielomieszkaniowego, to zadanie wymagające nie tylko wiedzy oraz umiejętności stricte architektonicznych, ale też zdolności wsłuchania się w słowa drugiej osoby – bo to ona, jako Klient, ma już w swojej głowie konkretną wizję – a naszym zadaniem jest ją urzeczywistnić.
Nasi Klienci zasługują na to, co najlepsze – zwłaszcza w kwestii ich przyszłego miejsca zamieszkania. Indywidualny projekt domu jest unikalną wizualizacją, spersonalizowanym planem, który co do milimetra powinien odpowiadać potrzebom oraz oczekiwaniom przyszłych mieszkańców.
Rodzaje indywidualnych projektów architektonicznych
W ramach sporządzania indywidualnych projektów architektonicznych dla budynków mieszkalnych oferujemy naszym Klientom sporządzenie zarówno dokumentacji dla domów jednorodzinnych, jak i dla budynków wielorodzinnych (budownictwo wielomieszkaniowe). Bez względu na to, jakiego projektu oczekujesz, zrealizujemy go z zachowaniem, przede wszystkim, najwyższych standardów, jak i dbałości o dopasowanie go do Twoich indywidualnych preferencji. Wszystko po to, aby przyszły budynek był prawdziwie niepowtarzalny, odzwierciedlał osobowość właściciela, ale też estetycznie wpasowywał się w istniejące otoczenie.
Dom jednorodzinny – projekt indywidualny
Kiedy warto sięgnąć po opcję indywidualnego projektu domu jednorodzinnego? Jest to rozwiązanie, które pozwala zaspokoić mocno spersonalizowane oczekiwania w sytuacji, gdy w dostępnych katalogach gotowych projektów nie udało się znaleźć takiego, który w stu procentach odpowiadałby oczekiwaniom lub też kilka dostępnych projektów ma posłużyć jako inspiracja do wykonania indywidualnej wizualizacji.
Może też okazać się, że oczekujesz projektu pozwalającego na komfortowe mieszkanie wielodzietnej czy wielopokoleniowej rodziny lub też, z różnych przyczyn, konieczne jest zindywidualizowane podejście do projektu ze względu na specjalne potrzeby mieszkańców – na przykład niepełnosprawność fizyczną. Takie sytuacje faktycznie wymagają szczególnego podejścia i nasz zespół z ogromną chęcią i satysfakcją podejmuje się realizacji tego rodzaju zleceń!
Budynek wielorodzinny – projekt indywidualny
Wielomieszkaniowe obiekty budowlane nie muszą wyglądać tak samo – to również mogą być budynki o jednostkowym, unikalnym charakterze!
Również w przypadku budynków wielorodzinnych konieczne może okazać się sporządzenie indywidualnego projektu architektonicznego. Przyczyn może być wiele – począwszy od oczekiwań samego inwestora, po, chociażby, specyficzne warunki gruntu czy też nietypową zabudowę otoczenia, do której należy dostosować wygląd nowego obiektu wielomieszkaniowego.
Dbając o zapewnienie najwyższej jakości obsługi, zapewniamy podejmowanie się nawet najbardziej złożonych czy trudnych wyzwań architektonicznych. Nie jest nam obca praca z projektami wymagającymi dostosowania nowego obiektu do już istniejącej, na przykład, śródmiejskiej zabudowy o zabytkowym charakterze i wkomponowania ich optymalnie w otoczenie. Indywidualny projekt budynku wielorodzinnego może należeć do tej kategorii – z pewnością jest jeszcze bardziej wymagający, niż projekt domu jednorodzinnego. Jednak, dzięki uwzględnieniu Twoich potrzeb i bardzo kompleksowemu podejściu do tego typu zleceń, gwarantujemy oddanie inspirującego projektu wykorzystującego kreatywne, oryginalne rozwiązania.
Jak przebiega proces indywidualnego projektowania domu?
O ile wybranie już gotowego projektu jest procesem wymagającym jedynie poświęcenia odrobiny czasu na przejrzenie dostępnych wzorów, o tyle projektowanie o indywidualnym charakterze jest już pewnym procesem wymagającym większych nakładów sił i środków – po to, by ostatecznie uzyskać efekt odpowiadający oczekiwaniom Klienta. Indywidualny projekt, tworzony wspólnie z Tobą, daje Ci szansę aktywnego uczestniczenia w kształtowaniu wizji nowego budynku. Jak taka wizualizacja przebiega w praktyce? Należy w tym miejscu wyodrębnić kilka istotnych etapów.
Na samym początku konieczne jest, oczywiście, spotkanie z inwestorem – architekt, który podejmie się realizacji indywidualnego projektu domu musi rozpocząć swoją pracę od dokładnego rozeznania się w oczekiwaniach Klienta. Najlepszym sposobem jest oczywiście bezpośrednie spotkanie (również w formie online – by zapewnić inwestorowi maksymalną wygodę działania), w trakcie którego można omówić wspólnie wszystkie pomysły, potrzeby, oczekiwania, ale też uzyskać informacje odnoszące się do elementów, które w ogóle nie mają być uwzględniane w trakcie projektowania. W tym miejscu zaznaczyć należy, jak istotna jest także ocena działki – architekt nie jest w stanie zaprojektować obiektu bez dokładnej analizy uwarunkowań i ograniczeń wynikających z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, warunków zabudowy oraz pozostałej dokumentacji urzędowej czy geodezyjnej. Mówiąc wprost: musi poznać teren, na której stanie w przyszłości zaprojektowany przez niego budynek.
Proces projektowania indywidualnego należy traktować jako złożoną procedurę, wymagającą od projektanta skupienia na analizie i dopracowaniu każdego elementu składowego w najmniejszym detalu. Stąd też warto wyszczególnić i omówić kolejne etapy, by jeszcze lepiej zrozumieć, jakie znaczenie ma sztuka architektoniczna! Mówiąc zatem o kompleksowym projektowaniu, trzeba brać pod uwagę poniższe kroki:
- wstęp do projektu – czyli rozpoczęcie działań stricte projektowych; w ramach tego etapu architekt analizuje uwarunkowania oraz ograniczenia dla danej inwestycji, przy jednoczesnej analizie wytycznych przedstawionych przez inwestora; następnie konieczne jest:
- stworzenie realnej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej,
- uzasadnienie przyjętych rozwiązań wraz z przedstawieniem wyników podjętej analizy;
- przygotowanie projektu koncepcyjnego – w tym, bardzo ważnym etapie, architekt podejmuje się opracowania projektu koncepcyjnego architektury oraz zagospodarowania terenu (urbanistyki);
- projekt architektoniczno – urbanistyczny, w ramach którego określone zostają warunki przyłączeniowe, a na bazie wcześniejszej koncepcji przygotowywany jest projekt architektoniczny oraz projekt zagospodarowania terenu; w ramach tego etapu opracowywane są także warunki użyteczności i wnioski o uzgodnienie, dokonywane są również niezbędne badania i sporządzane opinie; projekt zostaje uzgodniony;
- projekty techniczne – w tym miejscu podejmujemy się przygotowania projektu konstrukcyjnego, a także opracowane zostają projekty branż instalacyjnych (w tym, na przykład, sanitarnych czy elektrycznych); zachodzi konieczność skoordynowania projektów branżowych względem architektury i urbanistyki, a etap kończy uzgodnienie projektów;
- wydanie projektu budowlanego – etap kończący proces, w jego ramach projekt zostaje wydrukowany i zatwierdzony przez projektantów – następnie złożony w odpowiednim urzędzie.
Chcesz skonsultować swój pomysł? Oczekujesz zindywidualizowanej obsługi na najlepszym możliwym poziomie? Skorzystaj z naszej oferty!