Hala przemysłowa stalowa

Projekty przemysłowe i magazynowe

Biuro Projektowe IB Projekt realizuje dla Klientów projekty budynków przemysłowych i magazynowych. Usługi o takim charakterze obejmują, w głównej mierze, projektowanie hal wielkopowierzchniowych o różnym przeznaczeniu. Wykorzystując zdobywaną przez lata wiedzę techniczną, zapewniamy w pełni fachowe i kompleksowe podejście do kwestii sporządzania projektów dla przemysłu.

Projekt hali stalowej – obiekty o różnym przeznaczeniu

Dlaczego tak ważne jest sporządzenie projektu hali stalowej przez doświadczonego architekta? Przemysł i związane z nim dziedziny takie, jak magazynowanie czy szeroko pojmowany sektor produkcyjny stanowią nieustający motor napędowy przedsiębiorstwa. Między innymi z tego względu wymagają odpowiedniej infrastruktury o funkcjonalnym układzie produkcyjnym, jak i przemyślanych rozwiązań sprzyjających zachowaniu najlepszych warunków dla pracowników. 

Projektowanie hal przemysłowych to proces, w którym kluczowe jest dostosowanie obiektu pod kątem określonego, przyszłego przeznaczenia, jak i zapewnienie oczekiwanej przez Klienta funkcjonalności. Można tym samym powiedzieć, że potrzebna jest optymalizacja projektu i konstrukcji tak, by ostatecznie Klient nie ponosił zbędnych kosztów (związanych, na przykład, z koniecznością modyfikowania projektu) i nie tracił przeznaczonych na inwestycję funduszy.

Co należy uwzględnić w trakcie realizacji projektu przemysłowego?

Podstawą każdego projektu hali przemysłowej powinna być wiedza na temat natury branży, dla której taki obiekt będzie funkcjonował. W zależności bowiem od przeznaczenia hali, już na etapie projektowania uwzględnić należy takie kwestie, jak:

Jako projektanci z wieloletnim stażem zawodowym, opracowujemy dokumentację projektową z najwyższą dbałością o wysoką jakość techniczną. Mamy ponadto stosowne kompetencje nie tylko do projektowania, ale i nadzorowania poprawnego przebiegu działań inwestycyjnych obejmujących stawianie obiektu przemysłowego. 

Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu hal magazynowych

Obecne trendy w projektowaniu hal magazynowych stawiają na technologie służące poprawie efektywności i oszczędności. Na cieszącą się rosnącym zainteresowaniem listę innowacji wchodzą systemy zarządzania energią cieplną i elektryczną (w tym wykorzystujące odnawialne źródła energii – pompy ciepła, fotowoltaika), energooszczędne oświetlenie czy też zaawansowane systemy bezpieczeństwa (systemy przeciwpożarowe) i monitoringu. Te rozwiązania nie tylko pomagają oszczędzać, ale również przyczyniają się do zwiększenia efektywności pracy i wartości obiektu. W przypadku projektowania hal przemysłowych, tego rodzaju aspekty również bierzemy pod uwagę – oczywiście przy pełnym porozumieniu z inwestorem w kwestii jego oczekiwań i zapotrzebowania. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że obiekt przemysłowy nie służy tylko i wyłącznie zabezpieczaniu na jego terenie maszyn czy innych instalacji technologicznych. Takie zabudowania to również, a może przede wszystkim, ludzie – pracujący na ich terenie, dla których funkcjonowanie w strefie przemysłowej powinno być bezpieczne, ale również możliwie najłatwiejsze. Z tego powodu uwzględniamy, indywidualne rozwiązania architektoniczne. Naszym Klientom pomagamy zatem przy realizacji, na przykład:

Dlaczego warto zlecić projekt hali przemysłowej doświadczonemu zespołowi?

Zlecenie zaprojektowania hali przemysłowej zespołowi doświadczonych specjalistów to gwarancja nie tylko przestrzegania standardów i zasad obowiązujących w branży, ale również elastyczności i dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb.

Dzięki doświadczeniu oraz ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji i rozszerzaniu wiedzy, profesjonaliści z IB Projekt są w stanie zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania, które wzmacniają efektywność i rentowność inwestycji.